Jak zachować wigor w czasie kwarantanny?

Już od ponad tygodnia funkcjonujemy w ramach kwarantanny, z daleka od naszych uniwersytetów czy miejsc pracy. Wyjątkowa sytuacja odbiła się na wszystkich, również na “Kobiecie z Wiggorem”, zmuszając nas do odwołania lub chwilowego zawieszenia realizowanych wydarzeń. To jednak nie oznacza, że porzucamy przyświecające nam cele – wręcz przeciwnie! Postanowiliśmy przyjrzeć się dostępnej ofercie i masowo publikowanym radom, wybrać z nich “najsmakowitsze kąski” i zaprezentować Wam tylko i wyłącznie to, nad czym warto się pochylić.

Życzenia na Dzień Kobiet 2020

Być może niewielu mężczyzn przyzna się szczerze, że w spośród wszystkich dni w kalendarzu, jednym z ich ulubionych jest 8 marca. Dla nas – redaktorów sekcji “Męskim Okiem” – jest to jednak data niezwykle szczególna. Umożliwia nam bowiem złożenie serdecznych podziękowań i życzeń kobietom, dla których pracujemy na co dzień, a bez których nasze teksty byłyby po prostu bezużyteczne.

Slow Life

Świat pędzi, a my razem z nim. Codzienne czynności wykonujemy bez zastanowienia, automatycznie, a nasze głowy przeciążone są ogromną ilością niepotrzebnych informacji. Też już macie tego dosyć? Slow life nie oznacza po prostu „wolnego życia”, kluczem w tym stylu życia jest świadomość.

Grajmy w walentynki na własnych zasadach. Bez pierścionków zaręczynowych z Allegro.

Jakiś czas temu moja przyjaciółka, głęboko oczarowana raportami sprzedaży Allegro, podrzuciła mi niebanalną ciekawostkę. Pod zakładką sezonowych trendów zakupowych znalazła bowiem, że na kilka dni przed walentynkami Polacy najczęściej kupują… pierścionki zaręczynowe. „Nie mam pomysłu na prezent, więc może nadrobię oświadczynami” – zdaje się krzyczeć ta kuriozalna statystyka.

Rytuał pielęgnacji twarzy

Każda z nas ma wiele codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Ważne, aby wprowadzić w nasz codzienny nawyk również rytuał pielęgnacji twarzy. Codzienna pielęgnacja powinna składać się z kilku kroków i co najważniejsze – powinna być dostosowana do typu naszej cery. Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków może znacznie pogorszyć kondycję naszej skóry. Jednak niezależnie od rodzaju cery musimy pamiętać o kilku ważnych czynnościach, które znacznie poprawią jej kondycję.

Nowy rok nowy sport

Nowy rok to czas kiedy większość z nas siada z kartką papieru i zapisuje swoje postanowienia noworoczne. U każdej z nas możemy znaleźć tam coś innego, ale u większości pojawi się punkt dotyczący zwiększenia aktywności fizycznej. Każda z pór roku daje nam warunki do uprawiania różnych sportów. W nowym roku postaraj się czerpać z tego garściami i próbuj nowych sportów. Zastanawiasz się jakich? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Cudze chwalicie, swego nie znacie – czyli o współczesnym polskim kinie

Tym słynnym powiedzeniem można podsumować podejście polskich widzów do naszego współczesnego kina. Nie można nas winić – największe billboardy i najdłuższe reklamy zajmowane są często przez płytkie komedie romantyczne z Tomaszem Karolakiem (niczego mu nie odbierając – wszyscy go przecież czasem oglądamy).