Nauczmy się pielęgnacji

Czas, który spędzamy teraz w domu jest idealnym momentem, aby pogłębić swoją wiedzę na temat pielęgnacji. Internet jest wielką kopalnią wiedzy, jeśli chodzi o blogi oraz kanały YouTube na temat pielęgnacji nie tylko twarzy, ale również włosów i całego ciała.

WWWLOSY

Agnieszka pokazuje na swoim kanale wszystko to, co jest związane z włosami. Dzięki niej nauczymy się, jakich składników powinniśmy szukać w produktach do włosów, a jakich się wystrzegać. Przedstawia nam wiele metod dbania o włosy: olejowanie, hennowanie, pielęgnacja zero waste. Dzięki zagłębieniu się w przekazywane przez Agnieszkę treści jesteśmy w stanie odkryć jaką mamy porowatość włosów i typ skrętu, a także odnaleźć idealną pielęgnację dla swojego typu włosów. Razem z Agnieszką obalimy parę mitów i dowiemy się, jak powinien naprawdę wyglądać cały rytuał pielęgnacyjny. Agnieszka posiada również swojego bloga.

https://www.youtube.com/channel/UC9d_YMBa-jGetCazqGUAQhQW

Kacper Beauty Vlog

Kacper, który doskonale zna się na rzeczy, w swoich filmikach bierze pod lupę składy najpopularniejszych kosmetyków. Ostrzega nas przed niebezpiecznymi substancjami, które możemy znaleźć w produktach codziennego użytku. Polecamy kanał Kacpra osobom, które chcą zgłębić temat poprawnej pielęgnacji skóry twarzy oraz poznać kosmetyki o bezpiecznych i wzorowych składach. Na jego kanale możemy znaleźć takie playlisty jak: Nauka składów, Bez ściemy, Pielęgnacja oraz wiele innych. Co najważniejsze, na kanale Kacpra znajdują się prawdziwe analizy danych produktów. Jak sam mówi, świadomość konsumencka musi zdecydowanie wzrosnąć. Dzięki niemu jest to możliwe.

https://www.youtube.com/channel/UCxuQZGbp1aka9EF9A0zI_xQ

Oliwia Szymańska

Oliwia na swoim kanale pokazuje, jak radzić sobie z cerą trądzikową. Tworzy nie tylko piękne makijaże, ale dzieli się także swoją historią dotyczącą stanu jej cery kiedyś oraz dziś. Przedstawia proste zasady i kosmetyki, które pomogą w walce o nieskazitelną cerę. Jeśli dodatkowo szukacie inspiracji i porad dotyczących paznokci i trików makijażowych – Oliwia Was nie zawiedzie.

https://www.youtube.com/channel/UCaaDkSWTydvpBuK4M7bHG-Q

Red Lipstick Monster

Ewy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych kobiet na polskim YouTube, zajmująca się tematyką beauty. Jej produkcje zawierają nie tylko prostą instrukcję, jak wykonać dany makijaż, ale są także praktyczną wiedzę co robić, aby makijaż naprawdę dobrze wyglądał. Red Lipstick Monster testuje różne produkty i sposoby aplikacji, a następnie dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami. Znajdziemy u niej również  filmiki czysto związane z pielęgnacją, dotyczące na przykład wałka jadeitowego, domowych kosmetyków, czy też koreańskiej pielęgnacji.

https://www.youtube.com/user/RedLipstickM0nster

Czarszka 

Kanał Pauliny jest idealny dla tych z Was, które uwielbiają samodzielną produkcję kosmetyków w zaciszu domowym. Jeśli chodzi o domowe kosmetyki, na jej kanale znajdziemy aż 80 filmików z najróżniejszymi przepisami dostosowanymi do każdego rodzaju cery.  Nauczymy się wykonywać receptury na sera do twarzy, pudry do mycia, peelingi, maski i jeszcze dużo więcej. Udostępnia ona również filmiki dotyczące porad pielęgnacyjnych, w tym na temat szczotkowania ciała na sucho, podstaw pielęgnacji twarzy, czy też dotyczące dbania o włosy. Recenzuje również mnóstwo kosmetyków, co może nam w podjęciu decyzji przy ich ewentualnym kupnie.

https://www.youtube.com/channel/UC1BJXtG69piLaueCeR-EIJA

Makehappyday 

Na blogu Olgi w zakładce “Naturalna Pielęgnacja” znajdziemy przegląd i opinie na temat naturalnych produktów. Szczególnie polecamy bardzo praktyczny artykuł o olejach w pielęgnacji, czy też materiał na temat żelu aloesowego. Jest to idealna strona dla osób, które chciałyby trochę bardziej zagłębić się w pielęgnacji zero waste przy użyciu naturalnych składników.

Happy Rabbit

Jeżeli zależy Wam, aby zapoznać się z wegańskimi, nietestowanymi na zwierzętach kosmetykach, to wiedzę potrzebną do tego znajdziecie na blogu Happy Rabbit. Znajdziecie tutaj spisy oraz opisy właśnie takich produktów i ich firm.  

http://www.happyrabbitblog.pl

Zadbana Naturalnie

Ostatnim polecanym przez nas blogiem jest strona Karoliny, która dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi ponownie z naturalną pielęgnacją. Porównuje kosmetyki, tłumaczy nam co to są hydrolaty, jak działają poszczególne witaminy, jakie istnieją rodzaje cer i jak je rozróżnić. Zachęcamy do odwiedzenia strony “Zadbana Naturalnie”

https://zadbananaturalnie.blogspot.com

 To tylko krótkie opisy twórczości tych osób. Dajcie im szansę na przekazanie sobie wiedzy, która na pewno pozytywnie wpłynie na stan Waszej skóry i włosów. Nic tylko zacząć świadomie o siebie dbać!