Jak poszerzyć swoje horyzonty z kursami online?

Szkoła i studia uczą nas różnych rzeczy, nie zawsze dokładnie tych, których będziemy potrzebowały w naszym codziennym dorosłym życiu. Na szczęście jest jeszcze coś takiego, jak kursy online. Przyjrzałyśmy się paru z nich, aby polecić Wam te, które dla nas wydały się najciekawsze.

Spójrzmy najpierw na te, które okażą się przydatne przy tworzeniu większych inicjatyw, na przykład przy zarządzaniu dużym projektem, własnym przedsiębiorstwem czy też stronami w social media.

Metoda Bonzai – kurs mailingowy stworzony przez Ewę Majchrzak-Hes

Metoda Bonzai pomaga w nieskomplikowany i efektywny sposób realizować swoje długoterminowe cele nie tylko w biznesie, ale i w życiu prywatnym. Sprawdzi się u osób, które mają swój biznes, ale także u ludzi uczących się, freelancerów, blogerów, pasjonatów, czy też fascynatów rozwoju osobistego. Jest to ciekawy sposób na stworzenie strategii swoich działań. Jej głównym założeniem jest postawienie swojego przedsięwzięcia w centrum i równomierne rozwijanie go w każdym z kluczowych obszarów. Dzięki temu, w przeciwieństwie do metod stawiających cel gdzieś na końcu drogi do przebycia, mamy go cały czas przed oczyma i nie gubimy się w labiryncie działań. Po zapisaniu się na kurs, czekają Was 4 dni pracy, podczas których będziecie dostawać maile z zadaniami i opisami, które przybliżą Wam całą technikę. Poznacie metodę GROW, zasady Bonzai, a także dowiecie się, jak stworzyć swoją własną strategię działania. Tak jak pisze twórczyni metody ,,Tworząc mapę swoich miejsc, w których komunikujesz się z odbiorcą, zobaczysz je wszystkie na raz w całości. Sprawdzisz, które z nich mają największy potencjał, a w których tylko tracisz czas”.

Całą instrukcję i resztę potrzebnych informacji dostaniecie w trakcie kursu.

Lekcje SEO – kurs mailingowy

To kurs trwający 40 dni. Codziennie otrzymacie maila ze wskazówkami, jak zwiększyć widoczność swojej witryny. Wystarczy poświęcić dosłownie parę minut dziennie, aby zapoznać się z przesłanymi informacjami, które otrzymacie tylko w formie tekstu – czysta wiedza. Podczas trwania kursu zapoznasz się z takimi tematami jak: Dlaczego pozycje top 1 są trudno osiągalne? Dlaczego nie warto korzystać z kreatorów stron? oraz wiele innych.

https://link.do/Aj0xD

Przejdźmy teraz na kursów już mniej związanych z biznesem, ale bardziej z naszym ciałem i kreatywnością. 

Kurs Jogi – 6 dniowy kurs podstaw jogi 

O dobroczynnym wpływie jogi na nasze życie chyba nie musimy się już rozpisywać, w razie potrzeby odsyłamy do naszego starszego artykułu o tej aktywności: http://kobietazwiggorem.pl/2019/04/07/joga-nowy-element-codziennego-rytualu/

Wracając do samego kursu, przez 6 dni będziecie otrzymywać na swojego maila filmiki, dzięki którym nauczycie się wykonywać podstawową sekwencję ruchów, jaką jest powitanie słońca. Poznacie również odpowiedzi na najczęstsze zadawanie pytania dotyczące praktyki. Kurs składa się z 3 typów powitania słońca, których praktyka trwa około 10 minut. Na stronie, do której przekierują Was maile, obecny jest nie tylko filmik z praktyką, ale również zdjęcia, na których dokładnie pokazane jest jak poprawnie wykonywać kolejne postawy.

Jeżeli stwierdzicie jednak, że to dla Was za mało i chciałybyście bardziej zagłębić się w praktyce jogi, to polecamy również lekcje online na kanale YT Małgorzaty Mostowskiej. Na dobry początek znajdziecie u niej 5 lekcji dla początkujących, ale to nie wszystko, w miarę wzrostu Waszych umiejętności na kanale Gosii czeka na Was wiele świetnych praktyk na różnym poziomie zaawansowania. 


Nauka języków z Busuu

Busuu to aplikacja dzięki której możecie uczyć się nowych języków. Oferuje 12 różnych kursów językowych. Można zarejestrować się jako użytkownik bezpłatny lub wykupić członkostwo Premium, aby odblokować dodatkowe funkcje, takie jak lekcje gramatyki, tryb offline, certyfikaty językowe od McGraw-Hill Education czy dostosowujący się do Waszych potrzeb Trener słownictwa. Nauka podzielona jest na lekcje, podczas których wykonujemy ćwiczenie, przy pomocy których poznajemy nowe słówka. Zadania te polegają na stworzeniu zdania, uzupełnianiu luki, stwierdzania czy słówko jest poprawnie użyte czy też innych aktywności. Dodatkowo aplikacja daje nam dostęp do społeczności, czyli innych osób uczących się języków. Daje nam to możliwość sprawdzania poprawności zadań i monitorowania postępów innych i vice versa. 

https://www.busuu.com/pl

Kurs szycia

Ten kurs w całości odbywa się na stronie internetowej. Dzięki dużej ilości zdjęć i dokładnym opisom jesteśmy w stanie z łatwością przyswoić sobie tą nową umiejętność jaką jest szycie. Dotyczy to zdolności szycia na maszynie oraz tworzenia ubrań, które będziemy mogły bez wstydu nosić. Na stronie znajdują się dwa darmowe kursy: Kurs Wpadnij po Szyję i Kurs Jakości Szycia.


Mini warsztaty tkackie

Jeżeli chciałybyście rozwinąć się artystycznie w inny sposób, albo po prostu nie macie w domu maszyny do szycia, ale posiadacie za to resztki wełny, muliny czy innych nitek, to polecamy odwiedzić profil na instagramie – czuletkanki. Kurs składający się z 4 lekcji, które znajdziecie w przypiętej relacji o nazwie “kurs online”. Lekcje dotyczą sztuki tworzenia makatek, czyli  tkaniny dekoracyjnej służącej do zawieszania na ścianach, bądź rozkładania na meblach. Zyskamy nie tylko mnóstwo inspiracji, ale również praktyczne wskazówki jak zabrać się do tworzenia naszego dzieła oraz wiedzę dotyczącą metod i rodzajów tkania. Kurs jest także przyjazny dla okresu kwarantanny, ponieważ wszystko co jest nam potrzebne, powinnyśmy znaleźć u siebie w domu.

https://www.instagram.com/czuletkanki/?hl=pl

Kurs Ruszaj w drogę!

I ostatni kurs, naszym zdaniem jeden z ciekawszych, ponieważ tym razem będziemy uczyć się o Polsce. Po tym kursie nikt Wam już nie powie: Cudze chwalicie, a swego nie znacie! Co 2 tygodnie w niedziele o 11, będziecie dostawała filmik dotyczący jednego z 16 polecanych miejsc przez twórców kursu – Kasię i Macieja Marczewskich. Maile zawierają pełną bazę pomysłów, gotowych przepisów na wycieczki oraz wyróżnionych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym minusem jest właśnie częstotliwość, ponieważ poznanie tych wszystkich ciekawych miejsc zajmie nam aż 8 miesięcy.

https://link.do/Az8RQ

Wszystkie kursy oczywiście są całkowicie bezpłatne. Od razu po zapisaniu przychodzą maile z prośbą o potwierdzenie zapisu, jeśli nie dostaniecie takich w ciągu 5 minut, sprawdźcie w zakładce spam.

To tylko parę kursów na które my się zdecydowałyśmy, internet pod tym względem jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Szczególnie teraz pojawia się mnóstwo nowych zajęć online z różnych dziedzin. Wystarczy odwiedzić stronę facebooka, aby znaleźć już parę propozycji. My na tych na pewno na nie przystaniemy, a wręcz przeciwnie – czujemy, że otworzyła się przed nami nowa droga. Mamy nadzieję, że Wy także skorzystacie w tym czasie z kursów online i poszerzycie swoje horyzonty na całkiem nowe działania!

Dodaj komentarz