Jak zachować wigor w czasie kwarantanny?

Już od ponad tygodnia funkcjonujemy w ramach kwarantanny, z daleka od naszych uniwersytetów czy miejsc pracy. Wyjątkowa sytuacja odbiła się na wszystkich, również na “Kobiecie z Wiggorem”, zmuszając nas do odwołania lub chwilowego zawieszenia realizowanych wydarzeń. To jednak nie oznacza, że porzucamy przyświecające nam cele – wręcz przeciwnie! Nadal chcemy pozostać z Wami w bliskim kontakcie – poszerzać horyzonty, czynić bardziej świadomymi, wyzwalać energię i pokazywać Wam, jak przyciągać spojrzenia. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre z naszych czytelniczek – po początkowej radości, wynikającej z powrotu do domu i kilku chwil błogiego lenistwa –  mogą być coraz bardziej poirytowane przymusem pozostania w czterech ścianach. Na horyzoncie nie widać jeszcze daty powrotu do normalności, zaś portale internetowe wykorzystują sytuację, oferując nam mnóstwo artykułów i poradników, co robić w czasie kwarantanny. Postanowiliśmy przyjrzeć się dostępnej ofercie i masowo publikowanym radom, wybrać z nich “najsmakowitsze kąski” i zaprezentować Wam tylko i wyłącznie to, nad czym warto się pochylić.

  1. Wyzwól energię

To prawda, że zamknięto baseny, siłownie i fitness cluby. Sport na świeżym powietrzu też nie wydaje się być teraz dobrym pomysłem. Może być to szczególnie irytujące, w kontekście coraz cieplejszych temperatur i wydłużających się dni pełnych słońca. Piękna pogoda zwiastuje nadchodzące lato, a co za tym idzie wakacje, wyjazdy, zabawę. Jeśli w planach na marzec miałyście zakup karnetu na siłownie i rozpoczęcie przygotowań do uzyskania idealnych kształtów na lato – nie załamujcie się – spójrzcie na aktualną sytuację optymistyczne. Oprócz seriali, czas spędzony w domu można też wykorzystać do pracy nad ciałem. I to bez wydawania ani złotówki na karnet. Z pomocą przychodzą nam, po raz kolejny – aplikacje:

Cyberobics – to aplikacja, w której znajdziemy ciekawe treningi prowadzone przez amerykańskich trenerów personalnych. W ofercie dostępne są najróżniejsze rodzaje aktywności od boksu (choć bez worka może być ciężko) przez naukę tańca, po sesje jogi. O popularności apki świadczą statystyki, według których filmy w niej zebrane są odtwarzane ponad milion razy miesięcznie. Rozwiązanie jest dostępne za darmo bez ograniczeń czasowych, oferuje również rozszerzone pakiety premium.

Nike Training Club – czyli propozycja dla miłośniczek fitnessu. Treningi prowadzą trenerzy z Nike Master Trainers. Użytkowniczki mają do swojej dyspozycji ponad 190 darmowych treningów siłowych, wytrzymałościowych, ćwiczeń jogi i mobility. Treningi, w zależności od poziomu zaawansowania, mogą trwać od 15 do 45 minut. Poza tym Nike proponuje swoim użytkownikom również podcast zatytułowany “Trained”, w którym specjaliści opowiadają o nowinkach ze świata fitnessu.

W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze kilku sprawdzonych rozwiązaniach. Jeśli szukacie motywacji to wiedzcie, że Ewa Chodakowska postanowiła wspomóc swoich fanów w tym wyjątkowym okresie i codziennie na swoim facebookowym profilu o 20.00 prowadzi transmisję ze swojego domowego treningu. Jeśli planujecie przystąpić do pracy nad formą, pamiętajcie o prawidłowym odżywianiu. W tym pomogą wam niezastąpione liczniki kalorii – YAZIO oraz Fitatu.

2. Przyciągnij spojrzenia

Kwarantanna zaskoczyła nas akurat na początku wiosny, kiedy powoli chowałyśmy już zimowe ubrania do szafy. Szafy, która – kiedy wszystko wróci do normy – będzie potrzebowała kilku zmian. Korzystając z wolnej chwili, warto o wiosenne porządki zadbać już teraz. Przyda nam się duże pudło, do którego schowamy kurtki, czapki i szaliki. Pamiętajcie też, aby dokładnie wyczyścić zimowe buty przed odłożeniem ich do pudełka. Porządek w szafie pozwoli docenić dawno nie noszone (a nawet niewidziane) elementy garderoby i rozsądnie podejść do ewentualnych wiosenno-letnich zakupów, unikając tym samym zbędnych wydatków. Pozostając w domowym zaciszu, możemy też zerknąć na instagrama, pinteresta czy blogi i zainspirować się trendami, które za jakiś czas zobaczymy na ulicach. Warto też zajrzeć na Netflixa i obejrzeć “Modni i Modniejsi” (dla fanek nowoczesnego stylu) oraz “Mad Mena” (dla pasjonatek vintage).

3. Bądź świadoma

Jeśli chcecie pogłębić wiedzę o świecie i zwiększyć swoją świadomość, również mamy dla Was ciekawe propozycje. Znów oprzemy się o to, co daje nam nasz streamingowy przyjaciel Netflix:

Minimalizm, dokument o rzeczach ważnych – jak mówi sam tytuł, jest to film o sprawach prawdziwe istotnych dla ludzi. Autorzy biorą na warsztat wyidealizowany w dobie mediów społecznościowych obraz “amerykańskiego snu”. Spotykają się tym samym z ludźmi, którzy sprzeciwiają się powszechnemu na Zachodzie dążeniu do szczęścia, poprzez nabywanie dóbr materialnych. Dokument uzmysławia, co jest naprawdę ważne. Aktualny zwłaszcza w dobie kryzysu.

Hakowanie świata – tym razem dominującą tematyką staje się profilowanie obywateli i wpływanie na ich decyzję za pomocą komunikatów, widocznych w mediach społecznościowych. W rolach głównych Facebook, Donald Trump i słynna (choć niekoniecznie z dobrych powodów) firma Cambridge Analytyca. Film pokazuje, jakie możliwości zyskują firmy lub politycy, po uzyskaniu dostępu do naszych danych. Daje do myślenia.

Niebezpieczne produkty – zaniedbania, nieuczciwe praktyki, syntetyczne dodatki – a to wszystko zasłonięte przez kurtynę PRu i marketingu. Jeśli interesuje Was tematyka świadomości konsumenckiej, a czytanie etykiet to Wasz nawyk – pozycja obowiązkowa. Jeśli nie, i tak polecamy.

Ponadto, w dobie szerzących się nadmiaru informacji i fake newsów, prezentujemy Wam raport medialny nt. koronawirusa, przygotowany przez Publicon i Press Service Monitoring Mediów

Link poniżej:

https://bit.ly/raport_koronawirus?fbclid=IwAR2G2gee6iLCZQp6e66AM0utbFx7qDSMhHX57DQkbGDfa22-VrTYIaJMn9w

Czytajcie i bądźcie świadome!

4. Poszerz horyzonty

Nie ma co ukrywać, że nastał idealny czas na rozwój swoich kompetencji i np. naukę nowego języka obcego. Zdajemy sobie jednak sprawę, jak ciężko jest znaleźć motywację do codziennej (nieprzymuszonej) nauki. Na szczęście, są też inne sposoby.

W sieci, również w social mediach, znajdziecie teraz mnóstwo internetowych szkoleń i paneli, dedykowanych najróżniejszym branżom. Gorąco polecamy Wam, by zerknąć na ofertę webinary przygotowanych min. przez naszych sąsiadów, uniwersytet SWPS. Na ich stronie lub Facebooku znajdziecie dużo formularzy rejestracyjnych do ciekawych spotkań online, które za darmo pozwolą Wam zgłębić wiedzę na wybrany przez siebie temat. 

Poniżej link do dwóch webinarów, poświęconych tematyce biznesowej:

https://www.swps.pl/strefa-zarzadzania/wydarzenia

Pamiętajcie, by zerknąć też na inne “strefy tematyczne” SWPS-u!

Na koniec proponujemy Wam również lekturę trzech książek z zakresu kanonu literatury światowej:

  • “Zabić drozda” Haper Lee – historia o tym, jak destrukcyjny wpływ na społeczeństwo i rodzinę mogą mieć dyskryminacja i uprzedzenia wobec inności – zarówno w kolorze skóry, czy zachowaniu. Piękna opowieść o dzieciństwie, tolerancji oraz poznaniu dobra i zła.
  • “Sto lat samotności” Gabriel G. Marquez – autor niezwykle umiejętnie operuje słowem, przy zastosowaniu niezwykłej wyobraźni tworzy nim piękną powieść. Wyjątkowo uniwersalna i wielowątkowa lektura o trudach i perypetiach życia. Każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie. 
  • “Lśnienie” Stephen King – Dla fanek grozy i cięższych klimatów. Po lekturze od razu porównajcie książkę z ekranizacją w reżyserii Stanleya Kubricka i niesamowitą rolą Jacka Nicholsona.

To już wszystko! Mamy nadzieję, że zaprezentowane wyżej porady pozwolą Wam  zmotywować się do działania i przełamać nowo powstałą chandrę. A po więcej zapraszamy już wkrótce – na bloga Kobiety z Wiggorem!