Rytuał pielęgnacji twarzy

Każda z nas ma wiele codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Ważne, aby wprowadzić w nasz codzienny nawyk również rytuał pielęgnacji twarzy. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest dla nas twarz – można powiedzieć, że jest to nasza wizytówka. Codzienna pielęgnacja powinna składać się z kilku kroków i co najważniejsze – powinna być dostosowana do typu naszej cery. Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków może znacznie pogorszyć kondycję naszej skóry. Jednak niezależnie od rodzaju cery musimy pamiętać o kilku ważnych czynnościach, które znacznie poprawią jej kondycję.

Nawilżanie

Gdy posiadamy suchą cerę, codzienne nawilżanie jej jest dla nas podstawą pielęgnacji i oczywistą sprawą. Co jednak ze skórą tłustą? Ona również potrzebuje codziennego nawilżenia, ponieważ zmniejsza to produkcję sebum przez skórę. Trzeba jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniego kremu do cery tłustej. Podczas codziennego nawilżania zapominamy często o pielęgnacji skóry szyi i dekoltu. Jest ona bardzo delikatna i szybko traci swoją jędrność, co wpływa na jej szybkie starzenie się. Codziennym nawilżaniem możemy jednak spowolnić ten proces.

Krem pod oczy

Często wydaje nam się, że codzienne nawilżenie skóry wystarczy. Musimy pamiętać jednak, że skóra pod oczami jest znacznie cieńsza i delikatniejsza, dlatego potrzebuje specjalnego traktowania. Już po ukończeniu 20 roku życia na skórze zauważalne są oznaki starzenia w postaci zmarszczek. Krem pod oczy jest więc obowiązkowym krokiem w codziennej pielęgnacji, niezależnie od wieku i rodzaju cery.

Zmywanie makijażu

Makijaż nakładamy, aby przykryć nasze niedoskonałości. Jest to jednak spore obciążenie dla naszej skóry. Zatyka on pory i sprawia, że skóra nie może swobodnie oddychać. Dlatego bardzo ważne jest, aby każdego dnia zmywać makijaż nie tylko na noc, ale zaraz po powrocie z do domu. Dzięki temu nasza skóra przez dłuższy czas będzie cieszyć się ‘swobodą’.

Mycie pędzli

Każdego dnia nakładamy makijaż – czy to za pomocą gąbeczek, czy pędzli. Niestety niewiele z nas pamięta o ich myciu, a jest to bardzo ważne dla naszej cery. Na pędzlach oprócz resztek kosmetyków znajduje się nasz martwy naskórek oraz kurz. Takie środowisko to wymarzone miejsce do rozwoju drobnoustrojów, które codziennie rozprowadzamy po całej twarzy. Powoduje to powstawanie większej ilości wyprysków, z którymi później ciężko jest nam sobie poradzić.

Oprócz powyższych kroków, każda z nas musi pamiętać o codziennej pielęgnacji twarzy. Zabiegów i kosmetyków nie powinno się dobierać według polecenia koleżanek, a ‘słuchając’ własnej skóry. Należy obserwować twarz i zwracać uwagę na to, jak reaguje na kosmetyki, a po znalezieniu odpowiednich, nie zmieniać ich. Częste zmiany mogą nie służyć naszej cerze. Dbajmy o naszą twarz, ponieważ błędy pielęgnacyjne, które popełniamy dziś, mogą nieść konsekwencje na całe życie.

Kobieta zdjęcie utworzone przez drobotdean – pl.freepik.com

Dodaj komentarz