Nowy rok nowy sport

Nowy rok to czas kiedy większość z nas siada z kartką papieru i zapisuje swoje postanowienia noworoczne. U każdej z nas możemy znaleźć tam coś innego, ale u większości pojawi się punkt dotyczący zwiększenia aktywności fizycznej. Każda z pór roku daje nam warunki do uprawiania różnych sportów. W nowym roku postaraj się czerpać z tego garściami i próbuj nowych sportów. Zastanawiasz się jakich? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Zima

Przerwa zimowa to idealny czas na wycieczkę w góry. Jeśli zwykłe piesze wędrówki nie brzmią dla Ciebie zbyt zachęcająco lub ekstremalnie, to zachęcamy do zjazdów na stokach na nartach czy też desce. 

Gdzie polecamy się wybrać?

  • Czarna Góra,
  • Szklarska Poręba,
  • Zieleniec,
  • czy też Jańskie Łaźnie w Czechach.

Na niektórych stokach jest także możliwość wypożyczenia sanek i zjazd na nich na specjalnie wyznaczonych do tego trasach, na przykład w Jańskich Łaźniach. To idealna dyscyplina na grupki znajomych, czy to zamiast nart, czy też w przerwie między zjazdami.

Jeśli nie zamierzasz w tym roku wyjeżdżać w góry, ale chciałabyś wybrać jakiś zimowy sport to łyżwy sprawdzą się idealnie. A gdzie na łyżwy w okolicach Wrocławia? 

Wiosna i Lato

Wiosna i lato to czas sportów na świeżym powietrzu. Wspominaliśmy o łyżwach, alternatywą do nich są rolki i wrotki. Jeśli nie posiadasz swoich lub boisz się wyjść w nich od razu na beton, to wybierz się ze znajomymi na tor wrotkarski, gdzie można wypożyczyć wrotki i rozpocząć swoją przygodę. 

A może masz ochotę na sport, w którym liczy się wyczucie i precyzja, przy którym za bardzo się nie zmęczysz? W takim razie proponujemy mini golf! Możesz zagrać w go nawet we Wrocławiu i okolicach:

Przejdźmy do sportów wodnych.

Jeśli należysz do osób, które swoją naukę pływania przeciągają od dzieciństwa to może teraz to najlepszy czas aby dokończyć edukację w zakresie tego sportu? We Wrocławiu nie brakuje nam pływalni, gdzie mogłabyś przećwiczyć swoje umiejętności.

Wakeboarding to sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągniętej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Tego sportu możesz zasmakować na przykład na Malcie w Poznaniu: http://wakeparkmalta.pl.

Nie przekonuje Cię za bardzo wchodzenie do wody? Spokojnie mamy też coś dla Ciebie, a dokładniej do kajaki. Idealna aktywność do wykonywania z grupką znajomych, a w Polsce mamy parę pięknych tras, które możemy przebyć wspomnianym kajakiem.

Te pory roku mogą okazać się też dobrą okazją do zaczęcia biegania, kiedy zmrok zapada później, a na dworze jest przyjemnie ciepło.

Jesień

Kiedy dni robią się coraz krótsze i zimniejsze, aby kontynuować aktywność fizyczną warto przejść się na siłownie, a tam skorzystać z długiej listy zajęć jakie dana siłownia nam oferuje. Czy będzie to pilates czy też ćwiczenia na trampolinie? Ty wybierasz! 

Jeśli obawiasz się samotnych, wieczornych powrotów do domu może warto zapisać się w tym roku na kurs samoobrony albo sztuki walki? Zabierz ze sobą przyjaciółkę żeby czuć się raźniej, na pewno spędzicie miło i produktywnie czas. 

To tylko część sportów, które możesz spróbować w tym roku. Zachęcamy do eksperymentowania z nowymi dziedzinami oraz oczywiście do aktywnego trybu życia, nie tylko na początku roku.

Dodaj komentarz