Mimozy

Przez wiele lat płeć piękna postrzegana była jako słabsza, utożsamiana ze wstydliwością i niepewnością. Na szczęście dzięki staraniom wielu inspirujących kobiet zmieniło się to i zmienia po dziś dzień. Nie była to kwestia szczęścia czy cudu, dokonały przemian głównie dlatego, że były bardzo pewne siebie i wierzyły w swoją rację. I to o tej pewności dzisiaj chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć.

To cecha, którą niesamowicie łatwo stracić i wyjątkowo trudno wypracować, ale jeżeli ktoś już ją posiada, jest nieoceniona. Pozwala nam na maksymalną kreatywność i spełnienie, bo przecież łączy się z każdym aspektem naszego życia. Pewność siebie to nic innego jak wiara w siebie i swoje umiejętności, w to, że nikt poza nami samymi nie może kształtować naszego losu.                                                                                    

To nie arogancja, wyniosłość czy patrzenie na innych z góry, wręcz przeciwnie, umiejętność okazania szacunku drugiej osobie, pomimo jej/jego odmiennych poglądów i zrozumienie, że każdy z nas z osobna jest tak niesamowity, jak sobie na to pozwoli.

Jak wypracować w sobie pewność siebie? Jestem przekonana, że nie ma na to jednej metody, ale mogę dać Wam parę wskazówek:

1.       Doceń siebie

Nie bój się stwierdzić, że to co zrobiłaś jest dobre, nawet jeżeli ktoś uważa inaczej, to najważniejsze jest to, że włożyłaś w swoją pracę serce i jesteś z niej dumna.

2.       Nie zazdrość

Pamiętaj, że wszyscy mamy swoje sprawy i problemy, a idealne życie koleżanki prawdopodobnie jest takie tylko na zdjęciach, a jeżeli nie, to przecież ty też możesz osiągnąć to o czym marzysz. Niech inni będą dla ciebie inspiracją, nie obiektem zawiści.

3.       Bądź sobą

Nie próbuj na siłę nikogo udawać, wpasować się w określone towarzystwo, uwierz, że ludzie polubią cię bardziej za to jaka jesteś naprawdę, niż za sztucznie wykreowaną postać.

4.       Szukaj nowych pasji

Interesuj się światem, w każdym jego aspekcie, na pozór nudne tematy mogą przerodzić się w nowe zainteresowania, gdy tylko dowiesz się o nich więcej. Im więcej wiesz o świecie, tym bardziej widzisz jak wyjątkowa jesteś.

5.       Znajduj swoje zalety!

Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy tendencję do oceniania siebie zbyt surowo, szczególnie w kwestii wyglądu, odpuść, zacznij zauważać swoje pozytywne cechy i to na nich się skupiaj.

6.       Inspiruj się

Niech inspiracją w budowaniu pewności siebie będą dla Ciebie inne kobiety, nieważne czy to postać historyczna, współczesna aktorka, czy Twoja mama, niech staną się dla Ciebie wzorem i motywacją. Na samym końcu znajdziecie kilka kobiet z historii, które uważam za naprawdę niesamowite i myślę, że warto dowiedzieć się kim były.

Pewność siebie to nie cecha wrodzona, każdy z Nas pracuje nad nią całe życie, jest niezwykle krucha, ale jej wypracowanie niesie naprawdę same korzyści. Usiądźcie więc wygodnie i zacznijcie od małej podlinkowanej przeze mnie inspiracji, a potem idźcie i zmieniajcie świat!

https://www.vogue.pl/a/krystyna-skarbek-agentka-jakiej-nie-znacie

https://histmag.org/Mata-Hari-niezwykle-przypadki-zadnej-uwagi-kobiety-17190

https://www.vogue.pl/a/simone-de-beauvoir-papiezyca-egzystencjalizmu

Dodaj komentarz