Paznokcie hybrydowe w domu – jak zacząć?

Coraz więcej producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i sprzedaje produkty do stylizacji paznokci hybrydowych w domu. Co tak naprawdę jest niezbędne do wykonania paznokci hybrydowych? Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku? Tego dowiecie się w tym artykule.

Lampa

Lampa do hybryd jest niezaprzeczalną podstawą tej techniki. Rekomendujemy lampy zabudowane (nie mostki) o mocy większej niż 24W. Lampy o mniejszej mocy mogą źle utwardzać lakiery hybrydowe, co może powodować marszczenie się i schodzenie lakieru z paznokci.

Baza i top

Bez tego ani rusz! Dzięki dobrze dobranej bazie i topowi, manicure hybrydowy będzie niezwykle trwały i odporny na zniszczenia mechaniczne. Nie rekomendujemy produktów 2w1, czyli zawierających i bazę i top – niestety, zazwyczaj paznokcie hybrydowe nie są wtedy tak trwałe, jak przy użyciu dwóch różnych produktów.
Topy możemy rozdzielić na te, które po wyciągnięciu z lampy mają lepką warstwę dyspersyjną bądź też nie. Te bez lepkiej warstwy doskonale nadają się do zdobień i pyłków.
Większy wachlarz produktów mamy przy wyborze baz – mogą one być przezroczyste lub kolorowe, zawierać witaminy lub też służyć do przedłużania paznokci.

Kolorowe lakiery hybrydowe 

Rynek oferuje dzisiaj całą gamę kolorystyczną lakierów hybrydowych. Bogatą ofertę posiada firma NeoNail oraz Semilac. Na początku jednak nie przesadź z ilością zakupionych lakierów – ze względu na ich trwałość na paznokciach lakiery zużywają się powoli, szkoda więc, gdyby któryś stracił ważność, nim go użyjesz. 

Pilniczki i bloczki polerskie

Przydatne są zarówno podczas wykonywania paznokci hybrydowych, jak i przy ich ściąganiu. Oprócz nadania kształtu paznokciom, pilnikami możesz zmatowić płytkę paznokcia, by baza hybrydowa lepiej się trzymała. Z kolei zdejmując już hybrydę, przy metodzie moczenia acetonem musisz spiłować górną warstwę paznokci, żeby aceton mógł przedrzeć się przez kolejne warstwy. Jak widzisz, pilniczki są niezbędnym narzędziem do wykonania manicure hybrydowego, dlatego pamiętaj, żeby mieć ich zawsze więcej w zapasie.

Aceton i cleaner

Aceton służy do zdejmowania lakieru hybrydowego. Jeśli się w niego nie zaopatrzysz, możliwe, że będziesz musiała spiłować lakier z paznokci do samego końca, a jeśli robi to osoba początkująca, często może oznaczać to uszkodzenie paznokcia. Cleaner to odtłuszczacz, dzięki któremu pozbędziesz się klejącej warstwy, która zostaje na paznokciach po utwardzeniu lakieru.

Patyczki drewniane, waciki bezpyłowe, primer

Tu już dochodzimy do końca przedmiotów, które obowiązkowo powinnaś mieć przed zaczęciem pierwszej hybrydowej stylizacji. Patyczki drewniane potrzebne nam są do ściągnięcia manicure hybrydowego, ale nie tylko! Dzięki nim można ściągnąć nadmiar lakieru rozlanego na skórki czy pomóc sobie przy robieniu wzorków na paznokciach. Waciki bezpyłowe są z kolei naprawdę niezastąpione. Jeśli użyjemy zwykłych wacików kosmetycznych, ich wolne włoski mogą przedostać się do naszych buteleczek z lakierami, a potem na nasze paznokcie, tym samym psując naszą stylizację. Primer wśród tego zestawienia jest najbardziej opcjonalny – przedłuża on żywotność naszych paznokci hybrydowych. Warto pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem będzie primer bezkwasowy, ponieważ preparat z kwasem używany za często może zbytnio wytrawić naszą płytkę paznokcia.

Manicure hybrydowy w 5 krokach:

  1. Przygotowanie paznokci – nadajemy naszym paznokciom wymarzony kształt, a potem delikatnie matowimy ich powierzchnie bloczkiem polerskim – tak, by pozbyć się blasku z paznokcia. Powstały pył usuwamy z paznokci np. pędzlem albo szczoteczką. Następnie przecieramy paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem.
  2. Baza – nakładamy primer i czekamy aż wyschnie. Następnie nakładamy pierwszą, cienką warstwę lakieru bazowego i utwardzamy według zaleceń producenta. Druga warstwa bazy dodatkowo wzmocni nasz manicure!
  3. Kolor – malujemy paznokcie na wybrany przez nas kolor. Ilość warstw zależy od krycia lakieru, trzeba jednak pamiętać, aby warstwy były cienkie. Ułatwi to utwardzanie lakieru hybrydowego.
  4. Top – jeśli jesteśmy zadowoleni z efektu, utrwalamy go nałożeniem topu. Warto dodać drugą warstwę, żeby nasze paznokcie były wytrzymalsze i pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia.
  5. Wykończenie – przemywamy paznokcie cleanerem, by pozbyć się lepkiej warstwy dyspersyjnej i gotowe!

Dodaj komentarz