Związek męskim okiem

W świetle zbliżającego się wspólnego wydarzenia dwóch Wiggorowych projektów [Kobieta z Wiggorem oraz (rozmowy)] traktującego o związkach międzyludzkich, dwóch Panów z Męskim Okiem postanowiło przeprowadzić ze sobą krótką rozmowę na tematy powiązane z relacjami damsko-męskimi, a rezultaty tej rozmowy możecie zobaczyć w poniższym tekście.

mężczyźni w górach

– Każdy facet przyzna chyba, że wygląd ma wpływ na wybór partnera. Jak ważny jest on Twoim zdaniem?

– Oczywiście kwestie wizerunku zewnętrznego odgrywają znaczną rolę w procesie wyboru ewentualnego partnera. Ludzie są w głównej mierze wzrokowcami i ich spojrzenia oraz zainteresowanie przyciąga to, co piękne. Bardzo często w mediach widoczne jest przysłaniane tego faktu i próbuje się nam wmówić, iż wygląd wcale nie jest istotny.

– Czyli między bajki należy włożyć wszystkie historie o wyższości charakteru nad cielesnością? Zazwyczaj mamy jakieś oczekiwania wobec obu tych rzeczy. Może po prostu muszą one iść w parze, żeby stworzyć dobry związek?

– Uważam, że między bajki należy jedynie włożyć kwestię związaną z brakiem znaczenia wyglądu. Charakter to inny temat i prawdą jest, iż potrafi on zmienić postrzeganie drugiej osoby. Ciężko stwierdzić czy jest on w stanie przyćmić wygląd i myślę, że jest to sprawa indywidualna, czym dana jednostka bardziej kieruje się w takich sytuacjach.

– Moim zdaniem kluczową kwestią jest to, czy jedna osoba subiektywnie podoba się drugiej. Bez tego, nieważne jaką “chemię” będą mieli między sobą, niestety nic z tego nie wyjdzie.

– To prawda. W tym momencie można poruszyć temat zachowań, które uchodzą za seksowne i które mogą wpłynąć na postrzeganie drugiej osoby. W męskim świecie za cechy pożądane uchodzą te, kojarzone są z władzą i szacunkiem. Osobnik pewny siebie oraz dobrze władający mową, może przysłonić swoje braki w wyglądzie zewnętrznym.

– U kobiet właściwie też można znaleźć takie zachowania.

– Jaka według Ciebie powinna być kobieta?

– Trudne pytanie. Chyba za najważniejszą kwestię uznałbym szczerość i szacunek do samej siebie. Pozostałe cechy są mocno subiektywne, ale te dwie sprawiają, że można stworzyć trwałą relację. Jakie jest Twoje zdanie?

– Zgadzam się z cechami wymienionymi przez Ciebie. Osobiście dodałbym jeszcze naturalność i kobiecość. Poprzez naturalność rozumiem po prostu bycie sobą i nie uginanie się pod presją otoczenia. Jeśli chodzi o kobiecość jest to znacznie cięższy temat do wytłumaczenia. Ta cecha wynika po części z naturalności, a po części z naszej genetyki. W dzisiejszych czasach kobiety uchodzą za bardzo silne i samodzielne szczególnie na szczeblu zawodowym. Lecz w relacji damsko-męskiej mężczyźni bardzo cenią sobie delikatność kobiet oraz ich subtelność.

– Uważasz że każdy mężczyzna oczekuje od kobiety “delikatności i subtelności”?

– Uważam, że te cechy potrafią sprawić, że mężczyzna w związku może poczuć się bardziej naturalnie.

piwka

– Z drugiej strony, jakie oczekiwania można najczęściej zauważyć wobec mężczyzn?

– Tutaj zaczynają się przysłowiowe “schody”, ponieważ możemy bazować jedynie na naszych obserwacjach i przypuszczeniach, a nie na realnych odczuciach. Postarajmy się może wymienić cechy, które według nas tworzą obraz prawdziwego mężczyzny, bo czy to właśnie nie takiego poszukują Panie?

– Zahaczamy tu nieco o stereotypy, ale może znajdzie się w nim ziarno prawdy. Faceci kojarzeni są, tak jak już wcześniej wspomniałeś ze stanowczością. Często oczekuje się, że będą umieli zachować zimną krew w każdej sytuacji. Na ogół mężczyznom przypisuje się też tylko część całego spektrum emocji. Ogranicza to zdolność do okazywania uczuć i często prowadzi do wewnętrznych rozbieżności.

– To prawda, mężczyznom często ciężko pozwolić sobie na ekspresyjne wyrażanie swoich uczuć, co jest uwarunkowane oczekiwaniami świata wobec naszej płci. Jeśli chodzi o cechy, które według mnie Panie cenią sobie u nas stawiałbym na opiekuńczość oraz wzbudzanie zaufania. Kobiety pragną czuć się przy swoim wybranku bezpiecznie, i żeby on robił wszystko, aby się tak czuły. Wymagane jest również zaufanie podbudowane odpowiedzialnym zachowaniem w sytuacjach, które tego wymagają oraz na bezwzględnej szczerości.

– To całkiem sporo oczekiwań. Myślisz, że mężczyźni mogą czuć się przez nie przytłoczeni, odczuwać jakieś swoje braki? Innymi słowy, z jakimi kompleksami muszą sobie radzić panowie?

– Zgadza się wymieniliśmy dużo oczekiwań względem płci brzydkiej i wielu z nas na pewno może poczuć się przytłoczonymi nimi, w szczególności gdy nie spełniają jakiejś przesłanki.
Jeśli chodzi o kwestię kompleksów, stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że posiada je niemal każdy bez względu na płeć. Harmonizując nieco wypowiedź można dojść do konkluzji, że w świecie mężczyzn dużo problemów z kompleksami wynika z cech charakteru. Osobie mającej przykładowo małą pewność siebie oraz siłę przebicia może być ciężko z ukazaniem swojej lepszej strony potencjalnej partnerce. Nie powinniśmy zapominać, również o wyglądzie, który potrafi bardzo obniżyć samoocenę u faceta. Czy jesteś w stanie wymienić jakieś cechy wyglądu, które mogą nas mężczyzn wprowadzić w kompleksy?

– Takich cech może być naprawdę mnóstwo. Praktycznie wszystko, co powoduje że niezbyt pozytywnie odstajemy od przyjętej normy, może skutkować kompleksami. Jeśli jednak ma się odrobinę poczucia humoru i dystansu do siebie, łatwiej niż w przypadku kobiet, można wszystko obrócić w żart i wykorzystać do pokazania samoakceptacji oraz pewności siebie.

– Sądzę, że ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi genialnie kończy naszą dzisiejszą rozmowę. Dziękuję Ci za poświęcony czas oraz pozdrawiam

Dodaj komentarz