Jak mówić do mężczyzny, żeby zrozumiał?

Dialog uchodzi za jedną z podstawowych form przekazywania informacji. Sztuka rozmowy jest więc bardzo istotna, jeśli chcemy, aby druga osoba zrozumiała dokładnie to, co chcemy jej przekazać. W życiu codziennym można zaobserwować, iż panie dobrze komunikują się w obrębie swojej płci. Jeśli chodzi o przekazywanie informacji mężczyznom, a w szczególności takim panom, z którymi łączy je głębsza relacja, jest trochę gorzej. Naukowcy twierdzą, że problemy w komunikacji między płciami wynikają z różnic w budowie mózgów. Może być w tym wiele prawdy, aczkolwiek nie tym się dziś zajmiemy. W dzisiejszym tekście postaramy się udzielić kilku rad, które mogą być pomocne w dialogu z Twoim mężczyzną.

kobieta z mezczyzna w jeziorze

Mów wyraźnie


Ta kwestia jest absolutnie kluczowa z perspektywy każdej słownej konwersacji, ponieważ jeśli chcesz, aby rozmówca dokładnie zrozumiał Twój przekaz, musisz upewnić się, że każde Twoje słowo zostało wypowiedziane poprawnie i wyraźnie. Staraj się unikać przeprowadzania ważnych rozmów w biegu i w miejscach do tego nieodpowiednich, gdzie hałas zewnętrzny mógłby zagłuszyć Twój przekaz. Inną kwestią jest również wada wymowy – jeśli takową posiadasz, koniecznie zapisz się na wizytę u logopedy.

Poproś go o uwagę


Upewnij się, że nie zajmuje się niczym innym, bo jak wiadomo, to kobiety opanowały umiejętność wykonywania wielu czynności jednocześnie – nam, mężczyznom, nie idzie to już tak dobrze. Do przekazania komunikatu możesz przejść tylko wtedy, gdy jest na Tobie skupiony. Jeśli chcesz, aby coś dla Ciebie zrobił, a Ty, zupełnie przypadkiem, nie jesteś jego przełożoną, powiedz mu dlaczego to właśnie on powinien się tym zająć. Przykładowo: miałaś ciężki dzień lub będziesz robić coś innego, równie ważnego. Powinien zrozumieć – no chyba, że jego IQ nie przekracza jego numeru buta. W sytuacji gdy jednak niczego nie oczekujesz, a chcesz odbyć jedynie rozmowę – nie zaczynaj od długiego monologu. Najpierw zaproś go do włączenia się do dialogu poprzez pytanie czy też opinię, a dopiero potem wytaczaj ciężkie działa.

kobieta z mezczyzna chlapiacy sie woda

Mów konkretami


Kobiety mają do perfekcji opanowane przysłowiowe owijanie w bawełnę. Niestety, ale w świecie mężczyzn obowiązują o wiele prostsze metody przekazywania informacji. Tak więc, jeśli oczekujesz jakiegoś konkretnego zachowania ze strony swojej sympatii, musisz unikać delikatnych sugestii i półsłówek, bo po prostu Twój mężczyzna może się nie domyślić, czego oczekujesz. Może nawet wcale nie zauważyć, iż cokolwiek sugerujesz. Najlepiej w takiej sytuacji powiedzieć mu wprost, że np. oczekujesz od niego wyjścia do kina czy większego romantyzmu. Wtedy on będzie doskonale znał swoje położenie oraz Twoje potrzeby.

Rozmawiaj o uczuciach w sposób bezpośredni


Panie świetnie czytają mowę ciała oraz mimikę. Na tej podstawie są często w stanie stwierdzić, jakie uczucia towarzyszą drugiej osobie. Mężczyźni niestety nie są w tym mistrzami, więc nie możesz wymagać od niego, żeby na podstawie samej mowy ciała czy wyrazu twarzy zorientował się, że coś Cię trapi. O uczuciach z mężczyznami należy rozmawiać bezpośrednio, używając przy tym jak najprostszego języka. Unikaj tu zawiłości i zbyt skomplikowanych historii. Skup się głównie na efekcie, czyli Twoich obecnych uczuciach, a on na pewno wszystko zrozumie i zrobi wszystko, żeby Cię wesprzeć.

Nie odbiegaj od głównego tematu rozmowy


Jeżeli chcesz przedyskutować z nim konkretną kwestię, skup się wyłącznie na niej i nie odbiegaj w sprawy poboczne. Mężczyźni nie mają takiej podzielności uwagi jak kobiety i lubią konkrety. Chcąc uzgodnić z nim pewną sprawę, mów tylko o rzeczach bezpośrednio z nią związanych. W innym przypadku Twój facet może nie zrozumieć istoty problemu.

kobieta z mezczyzna w obieciu

Skup się na sposobie rozwiązania, a nie na problemie


Jeśli w Waszej relacji występują problemy, nie ma sensu ciągle wałkować ich tematu. Należy rozmawiać tylko i wyłącznie o tym, jak je rozwiązać. Mężczyzna jest istotą niezwykle praktyczną i na pewno bardzo doceni fakt, że zamiast kolejnej sprzeczki zaoferujesz mu swoje pomysły na rozwiązanie Waszych konfliktów.

Nie podnoś głosu


W przypadku nieporozumienia, najgorsze, co możesz zrobić, to zacząć krzyczeć na swojego mężczyznę. Nie wpłynie to w żaden sposób na zwiększenie jakości Twojego przekazu, ale za to nastawi go wrogo do Ciebie, a wrogo nastawiony mężczyzna na pewno nie będzie wykazywał chęci zrozumienia. W takich sytuacjach zalecamy spokój i podejście do sprawy z nutką pozytywizmu. Mężczyźni nienawidzą konfliktów z kobietami i jak tylko zobaczą, że zamiast brnąć w kłótnie, wyciągacie dłoń na pojednanie, wpłynie to na ich postrzeganie problemów i na pewno będą bardziej skłonni do współpracy.

Najważniejsze – Bądź wyrozumiała


Nawet jeśli zastosujesz się do wszystkich napisanych przez nas rad, ba – nawet jeśli dokładnie przebadasz różnice w budowie mózgów mężczyzn i kobiet, to nadal będziesz się spotykała z nieporozumieniami w kontaktach z płcią brzydszą. Podstawową zasadą jest tu duża wyrozumiałość i szacunek do drugiej osoby, w szczególności, gdy tą druga osobą jest Twój chłopak.

Dodaj komentarz